Wycieczka – Zamek Grodno – zapora na Jeziorze Lubachowskim – Walim

Wycieczka – Zamek Grodno – Zapora na Jeziorze Lubachowskim – Walim.

5 maja zapraszamy na wycieczkę do Zamku Grodno, jednego z najatrakcyjniejszych sudeckich zamków, malowniczo położonego na szczycie Góry Choina nad Jeziorem Bystrzyckim.
Zobaczymy również Zaporę na Jeziorze Lubachowskim, która powstała w latach 1911 – 1914 – tworząc niezwykłe, malownicze Jezioro Lubachowskie (zwane też Jeziorem Bystrzyckim). Kolejną atrakcją wycieczki będzie
Walim – system podziemnych korytarzy, być może – fabryk zbrojeniowych – kompleksów składających się z części podziemnej i nadziemnej. Od 1943 roku w rejonie Gór Sowich, Niemcy prowadzili zakrojone na szeroką skalę i z ogromnym rozmachem prace budowlane pod wspólnym kryptonimem “Riese” (Olbrzym). Budowa nie została nigdy ukończona, pozostawiając po sobie szereg niedokończonych podziemnych kompleksów. Największa zagadka związana z kompleksem “Riese” dotyczy jego przeznaczenia.
Powrót z wycieczki do Orzesza – około godz. 20.00 – 21.00


Cena obejmuje przejazd, usługę przewodnika, ubezpieczenie i wstępy do Zamku, Zamku Grodno i Sztolni Walimskich:
Bilety: normalny – 127 zł, ulgowy – 119 zł.
Bilet ulgowy przysługuje: dzieciom, studentom do 26 roku życia, emerytom, rencistom, osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom, osobom z grupami inwalidzkimi. Dzieci do lat 4 wchodzą bezpłatnie.

 

Zapraszamy do zapisów pod nr tel.: 32/22 13 508

 

 

Możesz również polubić…

Skip to content