Nadchodzące wydarzenia

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Z wielką radością przedstawiamy plan wakacji na lipiec 🥳

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami – dodatkowe informacje i zapisy pod numerem: 32 /22 13 508 📞

Co ciekawego nas czeka?

☀️kino

☀️ zajęcia z Panią Kulturką

☀️ szachy Szacholandia WIM Hanna Bryła

☀️ warsztaty plastyczne

☀️ tworzenie wisiorów Kuźnia Druida – Druid’s Forge

☀️ dogoterapia

☀️ animacje hawajskie – Zakręcona Struna

☀️ wakacyjne gotowanie

☀️ warsztaty z Leśną Bandą

☀️ plenerek teatralny

☀️ string art

☀️ podróże małe, lecz duże – Melonik Mikołów zajęcia językowe i rozwojowe

☀️ sztuka przetrwania w lesie

☀️ spotkanie z zespołem Szarotki

Przedstawiamy kolejną propozycję wycieczki – Czechy – Dolni Morawa.

➡️ 15 sierpnia

➡️ wyjazd o 5:30 z przystanku obok kościoła NNMP w Orzeszu

➡️powrót ok. 20:00

➡️ koszt:

-314 zł / normalny

-246 zł / ulowy ( dzieci od 3 do 14,9 lat )

➡️ zapisy i informacje: 32 / 22 13 508

* zdjęcie wykorzystane za zgodą, autor: Horský resort Dolní Morava

Wakacje to świetny czas na spacerowanie… I poznawanie ciekawych historii 📚🚶‍♂️

🔸 Zapraszamy 24 sierpnia na spacer historyczny!
🔸 Spotykamy się o godz. 16:00 pod Salą Widowiskową MOK przy ul. Fabrycznej 1
🔸 Spotkanie poprowadzi historyk, Przemysław Mycielski
🔸 Zapraszamy całe rodziny – udział dzieci możliwy jedynie pod opieką dorosłych osób!

A spacer będzie poświęcony historii Jaśkowic. Przespacerujemy się przez początki miejscowości, następnie jej rozwój w okresie rewolucji przemysłowej, a skończymy na latach powojennych. Celem spaceru będzie Ramża, gdzie przypomnimy prawdę i fikcję na temat jej patrona.

Uwaga, uwaga, już dziś zapraszamy na wrześniowy Spektakl „O Dyziu, co się książkom nie kłaniał”🥳

W dzisiejszym świecie zalanym mediami i dosłownością przekazu, łatwo jest zagubić połączenie z własną wyobraźnią. Niniejsze przedstawienie jest zatem zachętą dla dzieci do czytania książek. Opowiada historię małego chłopca o imieniu Dyzio, który podobnie innym współczesnym dzieciom, zatopiony jest w cyfrowym świecie. Nasz bohater staje przed zadaniem uratowania bajkowego świata po drugiej stronie powiek, zagrożonego przez mityczną i złowrogą postać o przydomku Skin i przekonuje się szybko, że bez książek i własnej wyobraźni nie da rady tego dokonać.

Zapraszamy dzieci do podążania za naszym bohaterem w świat wyobraźni, marzeń i dziecięcej radości!

🎭 13 września | godz. 18:00

🎭 Sala Widowiskowa MOK Orzesze, ul. Fabryczna 1

🎭 Bilety: 15 zł / os.

🎭 Informacje: 32 / 22 13 508

Wrześniowa wycieczka z MOK Orzesze 🚌

Tym razem proponujemy Państwu Tatry Zachodnie – naszym celem będzie szczyt Brestowa (1960 m), wznoszący się nad Doliną Rohacką.

▶️ 21.09.2024

▶️wyjazd: 5:00 z przystanku obok kościoła NNMP w Orzeszu

▶️ powrót do Orzesza ok. 22:00

▶️ Cena: 130 zł / os. + dodatkowo należy zabrać ok. 7 euro na przejazd kolejką

ℹ️ Ważne informacje:

▶️ czas przejścia pieszego – ok. 6.15 godzin

▶️ długość trasy pieszej – ok. 11,5 km

▶️ różnica wysokości w podejściu – ok. 492 m

▶️ część trasy – przejazd kolejką krzesełkową

▶️ różnica wysokości w zejściu – ok. 1158 m

▶️ mile widziane kije trekkingowe

▶️ trasa wymaga kondycji i nie jest wskazana dla osób zaczynających swoją przygodę z górami!

▶️ trasa piesza nie jest trudna technicznie, nie zawiera żelaznych ułatwień typu łańcuchy itp.

▶️ na trasie nie ma schronisk turystycznych

Zapisy i dodatkowe informacje: 32 / 22 13 508