Wystawa – „Sfrunął na Śląsk orzeł biały”- kolejna odsłona Projektu „Niepodległa”.

Już dziś serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w dniach od 1 do 5 września aby obejrzeć wystawę udostępnioną przez Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.
To wydarzenie realizujemy w ramach „Projektu Niepodległa” – które zostało dofinansowane ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017- 2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” .
Wystawa składa się z 20 plansz poświęconych Powstaniom Śląskim i plebiscytowi. Ekspozycje na prezentowanych planszach pokazują m.in. sytuację na Śląsku przed wybuchem powstań, ich genezę i przyczyny, przypominają kalendarium wydarzeń i trzy kolejne zrywy zbrojne Ślązaków w latach 1919-21. Przedstawiona jest również historia budynku Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach i Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Na wystawie nie brak ciekawych opisów i interesujących fotografii.;)
Wystawa czynna od 1 do 5.09.2018, w godz. 10:00 – 16:00,
Galeria Miejskiego Ośrodka Kultury w Orzeszu, ul. Rynek 1.
Wstęp wolny!