„Kwiaty Tuwima” | fotorelacja

W piątek na Sali Widowiskowej MOK Orzesze odbyła się premiera spektaklu – Kwiaty Tuwima. Był to monodram sprzęgnięty z filmem i historycznymi wizualizacjami. Połączenie poezji z scenerią muzyczną. Przedstawienie ukazało historię Juliana Tuwima, który został pochłonięty przez wspomnienia z przeszłości, przez strach, ale także nadzieję, która buduje w nim chęć do pracy na rzecz nadchodzących lat.

Jest nam niezmiernie miło, że spotkaliśmy się w tak licznym gronie.

Spektakl będzie wystawiany jeszcze w paru miejscach.

Więcej informacji:

www.kwiatytuwima.pl

___________________________________

Piotr Tenczyk – absolwent teatrologii na Uniwersytecie Śląskim. Współzałożyciel Domu z Jaśkowic oraz pomysłodawca Otwartego Forum w Jaśkowicach. Poeta, fotograf, reżyser. Autor książek: Wiersze o ludziach (STDzJ, 2013), Poemat o czasie przeżytym (Zaułek Pomyłka, 2015), Odyseja (2016), Zaścianek (2018).

Szymon Pilch – Animator kultury, aktor, gawędziarz, konferansjer, instruktor teatralny. Wychowanek i wieloletni aktor Cieszyńskiego Studia Teatralnego. Zrealizował liczne projekty artystyczne i społeczne razem ze stowarzyszeniem „Sałasz”, a także stowarzyszeniem „Dom z Jaśkowic”. Organizator wielu festiwali.

Możesz również polubić…

Skip to content