Spektakl – „Jak pasterz Józef Egipt uratował”

Już dziś zapraszamy na kolejny spektakl dla dzieci w wykonaniu grupy O Teatr🥳

„Jak pasterz Józef Egipt uratował” – to nasza propozycja na marzec.

„Jest to bajka o chłopcu, którego bracia z zazdrości o względy ojca wrzucili do studni żeby się go pozbyć. Niespodziewanie Józef zostaje uratowany i staje się ważną osobą w Egipcie (pomaga Faraonowi ocalić Egipt od głodu). Po latach jego bracia, nie wiedząc, że to on, zwracają się do niego o pomoc. Józef oczywiście nie odmawia, nie mści się za wyrządzoną krzywdę, wybacza braciom i w końcu wyjawia kim jest. Wszystko kończy się szczęśliwie.

W bajce występuje ciekawy typ lalek: są to lalki planszowe. Dodatkowo w spektaklu pojawiają się też lalki typu muppet. W czasie bajki dzieci śpiewają piosenkę i w jej trakcie podróżują przez pustynię. Razem z głównym bohaterem próbują unikać różnych niebezpieczeństw. Stawiają rurociąg, którym doprowadzają wodę do Egiptu, a także zbierają zapasy żywności z pól. Pomagają też zagnać stado niesfornych owieczek do zagrody.”

/inf. O’Teatr/

Widzimy się 17 marca o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej MOK.

Bilety: 10 zł/ os. do nabycia w MOK, szczegółowe informacje: 32 / 22 13 508.