GORĄCY POTOK | SZAFLARY | PIENINY SPISKIE – wycieczka

GORĄCY POTOK | SZAFLARY | PIENINY SPISKIE
___________________________________________________

20 listopada ❗

Serdecznie zapraszamy na kolejną wycieczkę MOK!
Tym razem udamy się w kierunku górskim…

Wycieczka zawiera dwa warianty:

1. POBYT NA BASENACH TERMALNYCH (około 6-7h)
w cenie: opieka przewodnika, przejazd, wstępy, ubezpieczenie

KOSZT:
normalny – 155 ZŁ
ulgowy dla emerytów (65+) – 145 zł
ulgowy dla dzieci (do 18 lat) – 135 zł

2. SPACER SZLAKAMI GÓRSKIMI
Nowa Biała, Niedzica, Góra Żar, Skałki Gęśle, Tabor, Dursztyn

KOSZT: 90 ZŁ

INFORMACJE:

Pieniny Spiskie, czyli północna część Polskiego Spisza to niewielki lecz wyjątkowy zakątek, chowający się w objęciach rzeki Białki i Dunajca. Szlaki Turystyczne prowadzą pośród pięknych rezerwatów przyrody i wapiennych skał, skrywających prehistoryczne skarby.

W planie wycieczki pieszej jest przejście z Nowej Białej do Niedzicy. Szlak prowadzi przez sielskie tereny spiskich wsi i okolicznych łąk, a widoki na okoliczne wzgórza, wioski, szczyty i Tatry, robią ogromne wrażenie.

Pieniny Spiskie to niewielkie pasmo ciągnące się w linii prostej przez 14 kilometrów, od przełomu Białki do zamku w Niedzicy.

Najwyższym szczytem Pienin Spiskich jest Żar, z wysokością 879 m.n.p.m., co daje wysokość względną zaledwie 350 metrów w stosunku do jeziora Czorsztyńskiego. Drugie miejsce pod względem wysokości zajmuje szczyt Cisówka (777 m.n.p.m.), leżący nieopodal Żaru.

W planie jest także przejścia na polanę na grzbiecie Tabor. Podejście jest delikatne, ale nagradza nas pięknymi widokami, z jednej strony na jeziora, zamek oraz szczyty.

Ponadto zobaczymy mającą kształt maczugi SKAŁĘ GĘŚLE – unikatową w skali całych Pienin.

Dursztyn to jedna z urokliwiej położonych wsi spiskich, skąd rozpościerają się piękne widoki na wszystkie strony świata. Możemy zobaczyć górę Żar, Gorce, Pieniny i Tatry. Obok Dursztyna jest dużo wapiennych skał o różnych formach. Stąd też wzięła się niemiecka nazwa wsi – Durstein, czyli twarda skała. W miejscowości krzyżuje się kilka szlaków, łatwo więc do Dursztyna trafić, wędrując przez Spisz.

W niedzicy zwiedzimy cmentarz ostatnich właścicieli zamku – rodziny Salomonów. Cmentarz jest malowniczo usytuowany pod skałą o wiele tłumaczącej nazwie – Groby.

______

wyjazd: 6:00
Plac Targowy (obok Biedronki)
powrót: ok. 21:00

Zapisy
informacje
32/ 22 13 508

#Wycieczka#GorącyPotok#Szaflary

Możesz również polubić…

Skip to content