1 czerwca – Dzień Dziecka

1 czerwca – Dzień Dziecka

Burmistrz Miasta Orzesze oraz Miejski Ośrodek Kultury w Orzeszu serdecznie zapraszają na festyn z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się na Stadionie Miejskim w Orzeszu, ul. Bukowina 6. Od godz. 16:00 do godziny 20:00, dzieci będą mogły skorzystać z wyjątkowej oferty różnych atrakcji.

W tym dniu czeka na nich szalony cyrkowy świat.

W programie:

Świat żonglerki – warsztaty żonglerskie z wykorzystaniem różnych rekwizytów, szczudlarze oraz ekwilibrystyka – kula ekwilibrystyczna, minirównoważnie, rola-bola, taśmy slack-line, pogo sticki. Będą również różne gry i zabawy integracyjne – animacje cyrkowe i wielkoformatowe gry XXL – dla małych i dużych oraz specjalna sfera malucha, chusta, basen z kulkami, klocki, piasek kinetyczny.

Podczas trwania imprezy będą odbywały się również ciekawe pokazy m.in. z żonglerki, latawców, oraz występy uczestników Uczniowskiego Klub Sportowy Karate Kyokushin Orzesze.

Na aktywnych uczestników czekają specjalne konkursy, mini konkurencje sportowe z nagrodami, przygotowane przez OSP Jaśkowice.

Będzie można również wsiąść do policyjnego radiowozu oraz wozu strażackiego i zobaczyć wyposażenia służb.

Dzieci będą mogły skorzystać z różnych zabaw muzycznych, konkursów, malowania twarzy prowadzonych przez animatorów oraz harcerzy z 2 Szczepu „Polana” z Orzesza.

Kolejną atrakcją przygotowaną przez organizatora będą warsztaty rysowania karykatury z Szymonem Telukiem, oraz zabawy z klockami lego dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat, a dla najmłodszych będą specjalne maty z klockami oraz konkursy z nagrodami dla wszystkich m.in.: zawody sumo robotami z LEGO EV3, Lego® Robotyka, konkurs budowania najwyższej wieży.

Wszystkie dzieci w tym dniu będą mogły nieodpłatnie skorzystać z oferty urządzeń zabawowych, m.in. gąsienicy Megi, dmuchanej zjeżdżalni, dmuchanego placu zabaw.

Nie zabraknie darmowej waty cukrowej oraz słodyczy, które będą rozdawać i zapraszać do wspólnej zabawy Minionek i maskotka policji – Sierżant Hektor.

Dla chętnych przygotowane będą rożne stoiska z balonami, zabawkami, oraz strefa z mobilną gastronomią.

Przewidziana jest także zbiórka zużytych baterii, które będzie można wymienić na sadzonki drzew. Akcję przygotowało Nadleśnictwo Kobiór, które ufundowało 300 sadzonek drzew.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji!

Zapraszamy do wspólnej zabawy całe rodziny!

 

 

Możesz również polubić…

Skip to content