Orzeski Spacer Historyczny

Orzeski Spacer Historyczny.
Miejski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na Orzeski Spacer Historyczny – „W okresie międzywojennym”.
To wydarzenie organizowane w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa”.
Podczas tego spaceru poznamy ważne postacie z historii Orzesza m.in.Franciszka Stuska – dyrektora szkoły podstawowej w Orzeszu-Jaśkowicach oraz Otylię Tabacką-Kłaużową – biegaczkę, reprezentantkę Polski
na olimpiadzie w Amsterdamie, zdobywczyni srebnego medalu w sztafecie 4×100 na Mistrzostwach Europy w 1938 r., wielokrotną mistrzynię Polski w biegach.
Przypomniana zostanie historia naszej miejscowości w okresie międzywojennym – sukcesy mieszkańców, działalność oświatowa, kulturalna, sportowa itp.Odwiedzimy miejsca, gdzie w okresie II RP powstały osiedla i domy
mieszkalne a także miejsce po działającej w dwudziestoleciu
międzywojennym kopalni „Orzesze” oraz cmentarzu ewangelickim.
Spotkanie poprowadzi historyk – Przemysław Mycielski. Zapraszamy wszystkich pasjonatów historii i nie tylko!
Wydarzenie te zostało DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW PROGRAMU WIELOLETNIEGO NIEPODLEGŁA NA LATA 2017-2021 W RAMACH PROGRAMU DOTACYJNEGO “NIEPODLEGŁA”.