Płeć Piękna -wystawa malarstwa Czesława Fojcika

15 marca, o godz. 17:00 zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Orzeszu na otwarcie wystawy malarstwa autorstwa Czesława Fojcika pt. „Płeć Piękna”.
Czesław Fojcik już kilkakrotnie prezentował u nas swoje dzieła, tym razem główną bohaterką swoich prac uczynił kobietę.
Pan Czesław mieszka w Czerwionce, z zawodu jest górnikiem, a z zamiłowania malarzem. Malarstwo fascynuje go od najmłodszych lat. Jak sam podkreśla, interesuje go utrwalanie na płótnie urokliwych zakątków Śląska, decydującym tematem jest przemysł górniczy.
Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień.
Z okazji Dnia Kobiet postanowił namalować i pokazać portrety kobiet. Każdy prezentowany obraz jest inny, wyraża inne nastroje i emocje.
Prace będzie można oglądać do 15 kwietnia w Galerii Orzesze w Miejskim Ośrodku Kultury w Orzeszu. Wstęp wolny!