RELAKSACJA DLA DZIECI | NOWY CYKL SPOTKAŃ

‼ NOWOŚĆ ‼
Serdecznie zapraszamy na spotkanie, dotyczące nowych spotkań dla dzieci w MOK!
RELAKSACJA DLA DZIECI z elementami muzykoterapii dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat


czas trwania: ok. 45 minut

Spotkanie organizacyjno-wprowadzające odbędzie się 27.10 o godz. 18:00 w siedzibie MOK, przy ul. Rynek 1 w Orzeszu
___________________________________
Techniki relaksacyjne to specjalne ćwiczenia fizyczne lub wyobrażeniowe, które umożliwiają odprężenie organizmu, radzenie sobie ze złością, strachem, bólem, poczuciem straty itp.


Wprowadzają nastrój spokoju wewnętrznego, a przy okazji uspokajają oddech, obniżają ciśnienie, zmniejszają napięcie mięśni i pomagają w harmonijnym rozwoju każdego dziecka.
Metody te przyczyniają się do lepszego zrozumienia własnych stanów emocjonalnych i radzenia sobie w różnych sytuacjach; dzieci stają się bardziej wrażliwe i otwarte na drugą osobę.


Dzięki ćwiczeniom z muzykoterapią dziecko uczy się skupiać myśli do wewnątrz, skupiając się na własnych doznaniach. Słuchanie dźwięków w połączeniu z ćwiczeniami, doskonale przygotowuje dziecko do osiągnięcia lepszych rezultatów w procesie uczenia się.


Muzyka tworzona z różnych naturalnych, etnicznych dźwięków pomaga zwolnić oddech, rozluźnić napięcie mięśniowe i zachęca do odpoczynku.
Kilka przykładowych korzyści płynących z relaksacji:
– osiągnięcie spokoju i odprężenia,- wspomaganie procesu nauki,- zwiększenie koncentracji,- zmniejszenie napięcie mięśni,- poprawa samopoczucia i obrazu siebie,- przeciwdziałanie zmęczeniu.

Możesz również polubić…

Skip to content