Spektakl „Jo był ukradziony” – Teatr Safo | Niepodległa w Orzeszu

Z radością zapraszamy Państwa na kolejne wydarzenie realizowane w ramach zadania „Niepodległa w Orzeszu” – spektakl „Jo był ukradziony” – Teatr Safo

Wydarzenie odbędzie się 5.11, o godz. 18:00, na Sali Widowiskowej MOK Orzesze, przy ul. Fabrycznej 1

__________

Spektakl jest inscenizacją wydarzeń jakie miały miejsce w naszym regionie wraz z wejściem Armii Czerwonej w 1945 roku. Tamte zdarzenia, dziś nazwane Tragedią Górnośląską, obejmowały szereg represji na ludności cywilnej w tym m.in. deportacji do obozów byłego ZSRR. Scenariusz sztuki powstał w oparciu o relacje świadków, osób deportowanych i ich rodzin, jak również pozyskanych dokumentów archiwalnych zawartych w publikacji pod tym samym tytułem.

Pomimo upływu wielu lat na Górnym Śląsku istnieje nadal wiele ważnych ,nigdy nieopowiedzianych historii. Tragedia Górnośląska jest jedną z nich. Dlatego właśnie powstała ta sztuka.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny
Wejściówki można odebrać w MOK Orzesze

Niepodległa

#Niepodległa