Spektakl „Utopiec” – Teatr Naumiony / Niepodległa w Orzeszu

Z radością zapraszamy Państwa na pierwsze wydarzenie realizowane w ramach zadania „Niepodległa w Orzeszu” – spektakl „Utopiec” Teatru Naumionego!

__________

“Utopiec” to bajka oparta na legendach, prezentująca fascynujący fragment śląskiej kultury. Czarująca baśń, rodem ze śląskiego bestiariusza, w której artefaktem, wokół którego toczy się fabuła, są utopki, a starsze kobiety wcielają się w role przewodniczek po świecie rodzimej mitologii.
Spektakl pełen interakcji, wzbogacony teatrem cieni, lalkami, w nieszablonowy sposób nawiązuje do historii utopków, pokazując ich wcale niejednoznaczną naturę.

Podczas spektaklu widzowie będą mieli okazję zapoznać się lepiej z jedną ze śląskich legend, pełniącą ważną rolę w mitologii naszego regionu. Teatr Naumiony sięga do historii Górnego Śląska, traktuje o ludziach i tradycjach tego regionu. W swoich inscenizacjach grupa wykorzystuje tradycyjne pieśni, tańce, legendy, a także lokalne wspomnienia.

Reżyseria: Iwona Woźniak

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny

Wejściówki można odebrać w MOK Orzesze

Niepodległa

#Niepodległa

#Niepodległa1918

#NiepodległaWOrzeszu

__________

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Może Ci się również spodoba

Skip to content