Spotkanie z Jackiem Czechem

Spotkanie z Jackiem Czechem.

 

21 marca w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Jaśkowicach miało miejsce spotkanie z Jackiem Czechem, które zainicjowała radna dzielnicy Jaśkowice Pani Joanna Kalus-Grzegorzek.

Jacek Czech – jest licencjonowanym instruktorem wspinaczki skalnej, taternictwa i alpinizmu PZA ponadto jest trenerem wspinaczki sportowej oraz Ratownikiem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego.

Pan Jacek autorem dziesiątek nowych dróg wspinaczkowych, pierwszych powtórzeń, oraz uklasycznień. Wraz z żoną Haliną i synem Jackiem prowadzi Szkołę Wspinaczkową „W SKALE” www.wskale.pl, pasję chodzenia po górach rozwija wspólnie ze swoją rodziną.

Piękne zdjęcia, pokaz slajdów, różnych filmów i pasjonujące opowieści Jacka o swoich górskich wyprawach, przyciągnęły sporą grupę zainteresowanych, pasjonatów gór i nie tylko.

Poznaliśmy kulisy kilku wypraw Pana Jacka Czecha m.in. letniej ekspedycji do Karakorum – na wierzchołek Gasherbrum II z zespołem w którego skład weszli: Adam Bielecki, Felix Berg (Niemcy) i Borys Dedeszko (Kazachstan), oraz o zimowej wyprawy na Nanga Parbat (8126 m n.p.m.), jednym z najbardziej wymagających ośmiotysięczników, wypadu do Chile, w Andy – rejon Cajon del Maipo.

W czasie spotkania uczestnicy mogli zobaczyć zaprezentowane wyposażenie alpinistyczne, które konieczne jest do wypraw wysokogórskich.

Można było również zakupić książkę przygotowaną przez Adama Bieleckiego i Dominika Szczepańskiego  pt. „Spod zamarzniętych powiek”.

Dziękujemy wszystkim przybyłym na spotkanie oraz prelegentowi za ciekawą prelekcje i życzymy wielu inspirujących wypraw i szczęśliwych powrotów!

Może Ci się również spodoba