Płeć Piękna – Wernisaż wystawy malarstwa Czesława Fojcika.

Płeć Piękna – Wernisaż wystawy malarstwa Czesława Fojcika

15 marca, godz. 17:00 zapraszamy do MOK na otwarcie wystawy malarstwa autorstwa Czesława Fojcik – pt. „Płeć Piękna”.
Czesław Fojcik już kilkakrotnie prezentował u nas swoje dzieła,
tym razem kobietę uczynił główną bohaterką swoich prac.
Pan Czesław mieszka w Czerwionce, zawodu górnik, z zamiłowania malarz.Malarstwo fascynuje go od najmłodszych lat. Jak sam podkreśla, interesuje go utrwalanie na płótnie urokliwych zakątków Śląska,decydującym tematem jest przemysł górniczy.
Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Na konkursach ogólnopolskich w roku 2008 został wyróżniony statuetką „Karolinka” za wybitne zasługi w rozsławianiu i rozwoju gminy i miasta Czerwionka- Leszczyny.
Z okazji Dnia Kobiet postanowił namalować i pokazać portrety kobiet.Każdy prezentowany obraz, jest inny, wyraża inne nastroje, i emocje.
Prace będzie można oglądać do 15 kwietnia w Galerii Orzesze w Miejskim Ośrodku Kultury w Orzeszu.