FERIE ZIMOWE 2018

Działo się…. ferie zimowe w MOK.

Ferie zimowe w Miejskim Ośrodku Kultury w Orzeszu były pełne atrakcji i niespodzianek dla dzieci. Każdy dzień wypełniony był ciekawymi propozycjami m.in. tanecznymi, muzycznymi, plastycznymi, kulinarnymi , teatralnymi – każdy mógł odszukać dla siebie  coś interesującego. Podczas różnorodnych zajęć dzieci mogły wykazać się manualnie i kreatywnie, tworząc piękne modele latawców, oryginalne szpatułkowe stojaki na telefon, kartonowe modele minecrafta, upominki z papieru metodą quillingu, kolorowe, plecione bransoletki kumihimo, koty skarbonki. zamki lodowe z papieru czy wyjątkowe serduszka walentynkowe z masy porcelanowej.Nasi milusińscy w pracowni artystycznej lepili, malowali, wypalali, szlifowali, poznawali techniki tworzenia mozaiki,”malowali” kolorowym szkłem a każdy mógł zabrać swoją pracę do domu.We wtorki i piątki dzieci poznawały podstawowe kroki taneczne i uczyły się prostych układów rożnych stylów tanecznych – disco dance, jazz dance, show dance. Wiele radości i dobrego humoru dostarczyły gry i zabawy ruchowe dla maluszków. Dla małych kinomaniaków, organizowane były projekcje znanych i lubianych bajek, można było również obejrzeć ciekawy spektakl – pokaz wierszyków dla dzieci – Michała Rusinka, który przygotowała Integracyjna Grupa Teatralna „Pomost”. Warsztaty – „Rysikiem drapane”, mimo rocznej przerwy znów przyciągnęły wielu chętnych.

Nowością tegorocznych zajęć feryjnych były zajęcia pod hasłem tydzień ze smokami, gdzie mali uczestnicy poznali ciekawe opowiadania i legendy o smokach. Przygotowali mapę królestwa smoków, a nawet oryginalne smocze jajo i jaskinię. Na zakończenie całego cyklu wspólnie wykonali gigantycznego kartonowego smoka.

W drugim tygodniu ferii sala widowiskowej MOK w Jaśkowicach zamieniła się w kolorową dżunglę. Pięknie i oryginalnie przebrane dzieci uczestniczyły w balu przebierańców – pod hasłem -„Jedziemy do Afryki”.Dzieci razem z rodzicami bawiły się wspaniale przy dźwiękach muzyki .Atrakcjom i ciekawym zabawom nie było końca! Sportowym akcentem były zajęcia prowadzone przez panią – Marysię, Joannę i Angelinę, które zapewniły uczestnikom solidną porcję ruchu i emocji w różnych konkursach i zabawach.

Ferie zakończyliśmy rodzinną wycieczką do Afrykarium we Wrocławiu. Odwiedziliśmy nowoczesne oceanarium, oraz niesamowite i pełne zadziwiających gatunków zwierząt Afrykarium. Wycieczka Wycieczka ta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, o czym świadczy zorganizowany II termin wyjazdu na 24 lutego i planowany III termin na 24 marca.

Ferie z MOK minęły zatem… bez nudy. Kreatywnie, twórczo, aktywnie, energicznie z dużą dawką humoru! Frekwencja na zajęciach miło nas zaskoczyła, z zorganizowanych zajęć skorzystało około 600 dzieci .