Wystawa malarstwa Grzegorza Haiskiego

Wystawa malarstwa Grzegorza Haiskiego

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy malarstwa Grzegorza Haiskiego w Galerii MOK.
Grzegorz Haiski jest mieszkańcem Rudy Śląskiej. Zamiłowanie do rysunku i malarstwa wyniósł z domu rodzinnego. Od 1970r. był wieloletnim członkiem grupy plastycznej „Bielszowice”,działającą w ZDK kopalni „Bielszowice” prowadzoną przez Władysława Lucińskiego.
Współpracował z kilkoma organizacjami i zespołami plastycznymi: „Stowarzyszenia Plastyków Nieprofesjonalnych”, „Na pograniczu” oraz „Stowarzyszenia Barwy Śląska” (pełnił funkcję wiceprezesa do 2012r.) oraz Grupy Janowskiej. Swój warsztat plastyczny doskonalił , biorąc udział w licznych plenerach krajowych i międzynarodowych. W 2010 roku obchodził 40-lecie pracy twórczej połączone z wspólną wystawą z Władysławem Lucińskim w galerii „Parku Technologiczno – Przemysłowym” w Rudzie Śląskiej.
Jego obrazy wykonane są techniką olejną, akwarelą, , tematycznie nawiązują do pejzaży, często śląskich, prezentują sceny religijne, martwą naturę. Jego obrazy znajdują się w Muzeum Miejskim w Rudzie Śląskiej, Muzeum Śląskim w Katowicach, Muzeum Miejskim w Zabrzu, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Bazylice w Licheniu oraz w zbiorach prywatnych.
Wystawa czynna będzie do 24 maja 2017 r. w godzinach otwarcia placówki

Może Ci się również spodoba