Turniej aktorski

Turniej aktorski 9 grudnia, o godz. 10:00 w sali MOK, rozpoczął się długo wyczekiwany Turniej Aktorski. W turnieju wzięły udział 2 zespoły – Sp nr 10 z Woszczyc oraz Gimnazjum nr 2 z Zawady. Uczestnicy rozpoczęli piątkowe zmagania od warsztatów, które poprowadzili instruktorzy z teatru ruchu i teatru słowa. Przydało im się to do późniejszego rozwijania wyobraźni i szybkiego przygotowania etiud. Sam turniej przebiegał następująco: Każda osoba losowała 1 zadanie z którego w przeciągu 10 minut miała przygotować etiudę z wykorzystaniem tekstu. Punktowana była poprawność czytania, dykcja, ale także świadomość przestrzeni i pomysłowość. Drugie zadanie aktorskie polegało na pracy w grupie i przygotowaniu wspólnej etiudy również na podstawie wylosowanego tekstu. Punktowana była współpraca, zgranie w grupie, a mniej wartości artystyczne. Ostatnim zadaniem były chyba najmniej przez wszystkich lubiane pytania teoretyczne. Każda grupa miała odpowiedzieć na 10 pytań. Turniej oceniało Jury w składzie: Olga Chrzan – instruktor teatralny, reżyser, nauczyciel w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Jagoda Stuła – szefowa „Inqbatora Teatralnego” i „Reaktora”, realizatorka projektu -„Teatr Polski” i „Lato w Teatrze”, współorganizatorka katowickich „Interpretacji”. Kamil Falenta – pracownik Teatru Ślaskiego, uczestnik grup teatralnych w Rybniku i Wodzisławiu Śląskim. Laureatami Turnieju zostali: I miejsce – SP NR 10 im. G. Morcinka w Woszczycach, opiekun – Maria Fuchs II miejsce – Gimnazjum nr 2 im. S. Ligonia w Zawadzie, opiekun – Ilona Czardybon Zwycięzcy oprócz dyplomów otrzymali 5 podwójnych zaproszeń na spektakle w Teatrze Śląskim, bony podarunkowe, pamiątkowe koszulki, kalendarze, słodycze oraz inne gadżety (puzzle, smycze, torby). Nagrody ufundowali : Teatr Śląski w Katowicach, Urząd Miejski w Orzeszu, Miejski Ośrodek Kultury w Orzeszu, Inqbator Teatralny Dziękujemy za udział i współpracę! Gratulujemy!!