Międzynarodowy Dzień Ziemi 2021

22 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ziemi

ZAPRASZAMY DO AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA!

🌎 Międzynarodowy Dzień Ziemi jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. w 192 krajach! W Polsce Dzień Ziemi zaczęto obchodzić w 1990 roku.🌎 Ten szczególny dzień ma na celu krzewienie kultury ekologicznej i uświadamianie problemów związanych z ekologią. Miejski Ośrodek Kultury również chce się włączyć w promowanie i popularyzację tematu i kolejny raz zaprosić do udziału w akcji.Tegoroczne hasło przewodnie to: PRZYWRÓĆ NASZĄ ZIEMIĘ! 🌎 Wszyscy korzystamy z Darów Ziemi: powietrza, wody, roślin, zwierząt, oceanów, gór, światła słonecznego… niestety konsekwentnie to niszczymy.Weźmy odpowiedzialność za stan przyrody, wszystkich dóbr natury, które nas otaczają… Pokażmy ile my, świadomi i dojrzali ludzie, możemy dać od siebie, codziennie wybierając decyzje i działania dobre dla środowiska. Chrońmy naszą planetę, po to żebyśmy zawsze mogli się nią zachwycać. Teraz, za 5 lat i za 30 lat także.Pamiętajmy: ,,Zmiana zaczyna się od działania‘‘. Jeśli chcesz pomóc, możesz dołączyć do globalnego sprzątania. ❤ Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji sprzątania i nadsyłania zdjęć. ❤ Potrzebne dokumenty znajdziecie na stronie www.mok-orzesze.pl#MiędzynarodowyDzieńZiemi#SprzątnijTrochęŚwiata w zakładce Załączniki.

#MiędzynarodowyDzieńZiemi#SprzątnijTrochęŚwiata