Wycieczka – Kłodzko

Wycieczka – Kłodzko.
15 czerwca, zapraszamy na kolejna wycieczkę – tym razem do Kłodzka.
Będziemy zwiedzać Twierdzę Kłodzką i jej podziemne korytarze kontrminowe, starą część miasta z kolegiatą Wniebowzięcia NMP uchodzącą za najcenniejszą i najpiękniejszą na Ziemi Kłodzkiej, rynek z ratuszem i gotycki most oraz zabytkowy Klasztor Franciszkanów.
Kłodzko to pięknie położone miasto w województwie dolnośląskim, w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej, nad Nysą Kłodzką i jej dopływami.
Najbardziej znanym i charakterystycznym obiektem Kłodzka jest górująca nad miastem potężna twierdza, zajmująca wzniesienie zwane Forteczną Górą. Jest to jeden z najlepiej zachowanych systemów fortyfikacji obronnych. Zwiedzimy chodniki minerskie i twierdzę z jej pięknymi widokami na miasto i otoczenie Kotliny Kłodzkiej i najnowszymi obiektami udostępnionymi dla turystów. Zobaczymy również Klasztor Franciszkanów -to XVII – wieczny kościół pw. Matki Boskiej Różańcowej. Budynek klasztorny kryje refektarz o wymiarach 10 x 18 m, którego nieckowe sklepienie zdobią freski z 1744 roku. W sąsiedztwie od kościoła znajduje się zespół trzykondygnacyjnych budynków klasztornych z dwuspadowym dachem. Obecnie w klasztorze nadal mieszkają franciszkanie.
Powrót z wycieczki do Orzesza – około godz. 20.00- 21.00

Bilety: normalny – 114 zł, ulgowy – 109 zł.
Cena obejmuje przejazd, usługę przewodnika, ubezpieczenie i wstępy do Twierdzy głównej i korytarzy kontrminowych.
Całkowity zakaz zwiedzania podziemnych labiryntów osobom cierpiącym na klaustrofobię, choroby kręgosłupa, stawów, choroby serca, układu krążenia oraz kobietom w zaawansowanej ciąży.
W podziemnych labiryntach przez cały rok panuje stała temperatura 6-8°C (zalecany strój sportowy).
Do podziemnych labiryntów mogą wejść dzieci od 5 roku życia.

Może Ci się również spodoba