Spektakl – SZAC w MOK w Jaśkowicach

Spektakl – SZAC

Miejski Ośrodek Kultury w Orzeszu serdecznie zaprasza na nowy spektakl „SZAC”- Teatru Naumionego – który będzie można zobaczyć 16 grudnia, godz. 18:00, na sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Jaśkowicach, ul. Fabryczna 1.
Reżyseria: Iwona Woźniak. Scenariusz: Joanna Sodzawiczny
W spektaklu aktorzy powracają do śląskiej gwary, obyczajowości i tradycji.
“Szac” – to historia zwykłego człowieka który podejmując takie, a nie inne decyzje wpływa na życie innych ludzi. Historia którą można odnaleźć w każdej śląskiej rodzinie. Scenariusz spektaklu powstał w oparciu o wspomnienia starszych ludzi, które zebrała Joanna Sodzawiczny.
Cztery dojrzałe kobiety opowiadają historie swojego życia. Jest jeszcze on – mężczyzna, który je wszystkie łączy. Ten który, wzbudza namiętność, miłość i nienawiść, którego decyzje zmieniają koleje ich życia. W tle wybory, jakich bohaterowie dokonali w młodości oraz przeznaczenie, które zmienia ich los. Młodzieńczy entuzjazm splata się tutaj z dojrzałą refleksją nad swoim życiem.
Bilety w cenie 20 zł, do nabycia w biurze MOK.
Polecamy.
Fotografia – K.Wiśniewski.