Koncert Orkiestry Kameralnej ARTIS

Koncert Orkiestry Kameralnej ARTIS

W sobotnie popołudnie 20 października w wypełnionej sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Jaśkowicach miał miejsce koncert Orkiestry Kameralnej ARTIS pod dyrekcją Jean-Claude’a Hauptmanna. Występ ten był podsumowaniem szeregu wydarzeń z Projektu „NIEPODLEGŁA”, realizowanego przez MOK w związku z obchodami 100- rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017- 2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
Na scenie wystąpiło 40 wykonawców, a wśród nich instrumentaliści, wokaliści, konferansjer. Cieszymy się, że pośród występujących instrumentalistów była mieszkanka Orzesza – Pani Justyna Urbanek – Akdemir, grająca na wiolonczeli .
W programie zabrzmiały utwory polskich kompozytorów oraz opracowane przez Jean Claude’a Hauptmanna. Zaprezentowane zostały melodie najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych, Żołnierskich, m.in. „O mój rozmarynie”, „Legiony”, „Rota”, Szara piechota”.
Można było również wysłuchać utworów muzyki poważnej, filmowej, np. walc Barbary z filmu „Noce i dnie”, walc z filmu „Ziemia Obiecana”.
Koncert stanowił doskonałą okazję do słuchania pięknej muzyki oraz wspólnego śpiewania znanych i lubianych pieśni, było trochę wspomnień i refleksji.
O zachwycie, jaki wzbudził występ orkiestry, świadczą bisy, które z wielką przyjemnością zostały wykonane i wysłuchane. Podziękowania za wspaniały koncert muzycy otrzymali od dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Orzeszu – Małgorzaty Lorens oraz burmistrza Orzesza – Mirosława Blaskiego.

                 

 

 

 

 

Może Ci się również spodoba