Biało-Czerwony Festiwal

 Biało-Czerwony Festiwal.
W sobotnie popołudnie 15 września, na orzeskim stadionie mogliśmy uczestniczyć w szeregu wydarzeń związanych z niezwykłym jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Od godz. 16:00 na plenerowej scenie pojawili się liczni artyści..
Posłuchaliśmy:
2 Szczepu Harcerskiego „Polana”, Towarzystwa Śpiewaczego „Dzwon”, Kapeli Góralskiej „Zbójnicy”, Kapeli z Naszego Miasteczka oraz zespołu REDLIN.
Oprócz koncertów zobaczyliśmy ciekawy przemarsz Formacji Mażoretkowej ZYGZAK, z udziałem Orkiestry Miejskiej DĘBIEŃSKO, którą pokierował Wojciech Pukowiec.
Było na folkowo, góralsko i rockowo.
Kolejna atrakcja festiwalu był pokaz musztry Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działające przy OSP Jaśkowice oraz Zawiści i multimedialna prezentacja Orzesza w latach 1918-2018 na starych fotografiach i pocztówkach, wyświetlanych na telebimie przy scenie. Dla miłośników historii został przygotowany quiz historyczny, zgłoszeni uczestnicy otrzymali nagrody.
Nie zabrakło też niespodzianek dla najmłodszych uczestników.

Dzieci wraz z rodzicami mogły wspólnie zrobić narodowe symbole, powstały ciekawe kotyliony, flagi, proporczyki,herby.
Były baloniki, cukierki, pierniki i inne słodkie niespodzianki wszystkie w barwach biało-czerwonych.
W tym dniu mogliśmy zobaczyć również pokaz powarsztatowy spektaklu „ALBUM” w wykonaniu Integracyjnej Grupy Pomost w sali MOK o godz. 18:30.
Kolejnym wydarzeniem była Terenowa Gra Miejska, która przyciągła sporą grupę aktywnych uczestników. Od godz. 11:00 do 14:00 trwała gra, gdzie uczestnicy pokonywali trasę po Orzeszu, poznawali ciekawe miejsca i wykonywali zadania.
Miłym zakończeniem gry był ognisko z kiełbaskami na Górce Św. Wawrzyńca i oczywiście rozdanie atrakcyjnych nagród.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom festiwalu za przybycie i wspólną zabawę!

To wydarzenia w ramach „Projektu Niepodległa” – zostały dofinansowane ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017- 2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie na scenie i na zewnątrz

Może Ci się również spodoba