Biało – Czerwony Festiwal na 100-lecie odzyskania niepodległości – kolejna odsłona Projektu „Niepodległa”.

15 września 2018 r. odbędzie się Biało – Czerwony Festiwal, czyli szereg wydarzeń związanych z niezwykłym jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Od godz. 16:00 na stadionie miejskim w Orzeszu rozpoczną się koncerty muzyczne z udziałem następujących artystów:
2 Szczepu Harcerskiego „Polana”, Towarzystwa Śpiewaczego „Dzwon”, Kapeli Góralskiej „Zbójnicy”, KAPELI Z NASZEGO MIASTECZKA oraz zespołu REDLIN. Artyści zaprezentują repertuar patriotyczny ale na śląską, góralską, czy rockową nutę… Oprócz koncertów odbędzie się również przemarsz Formacji Mażoretkowej ZYGZAK, z udziałem Orkiestry Miejskiej DĘBIEŃSKO, którą kieruje Wojciech Pukowiec.
Dodatkowe atrakcje:

– pokaz musztry Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działające przy OSP Miasta Orzesze,

 -quiz historyczny, dla wszystkich miłośników orzeskiej historii,


-multimedialna prezentację Orzesza w latach 1918-2018 na starych fotografiach i pocztówkach, wyświetlanych na telebimie na stadionie,

 -pokaz spektaklu „ALBUM” w wykonaniu Integracyjnej Grupy Pomost w sali MOK.


Dzieci i rodzice będą mogli uczestniczyć w przygotowanych rodzinnych warsztatach edukacyjno – animacyjnych podczas których, uczestnicy wykonają m.in. kotyliony, flagi, proporczyki i inne symbole narodowe.
W ramach tego festiwalu odbędzie się również terenowa gra miejska – po wybranych miejscach w Orzeszu, cel „Niepodległość, zbiórka o godz, 11::00, przed budynkiem MOK.

Zapisy w tym dniu od 9:30  do 10:40 w MOK. Zapraszamy do udziału dzieci, rodziny.

 

Serdecznie zapraszamy na Festiwal!

To wydarzenie realizujemy w ramach „Projektu Niepodległa” – które zostało dofinansowane ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017- 2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” .

Może Ci się również spodoba