Sukcesy naszych zespołów

Sukcesy zespołów śpiewaczych z MOK!

W dniach 14-15 lipca 2018 roku odbył się w Brennej 51. Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych.

Na przeglądzie tym miasto Orzesze reprezentowały Regionalne Zespoły Śpiewacze -„Jaśkowiczanie” oraz „Szarotki”, działające przy Miejskim Ośrodku w Orzeszu.

Oba zespoły odniosły sukcesy!

II miejsce w kategorii kategorii grup śpiewaczych z akompaniamentem – zdobyły RZŚ „Jaśkowiczanie” z repertuarem pieśni kolędniczych.

III miejsce kategorii kategorii grup śpiewaczych z akompaniamentem – zdobyły RZŚ „Szarotki” z repertuarem pieśni żniwnych.

Jak informują organizatorzy odbywającej się cyklicznie imprezy kulturalnej – Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej oraz Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna – przegląd ma na celu prezentację dorobku amatorskich zespołów artystycznych działających w środowiskach wiejskich. W ciągu dwóch dni wystąpiło ponad 50 grup śpiewaczych i zespołów regionalnych z całego województwa śląskiego. Na deskach amfiteatru pojawiło się  tysiąc uczestników prezentujących dawne pieśni wykonywane a cappella lub z akompaniamentem, tańce oraz zwyczaje swojego regionu.
20 lipca br., w siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej ogłoszono wyniki oraz wręczono dyplomy laureatom 51. Wojewódzkiego Przeglądu Wiejskich Zespołów Artystycznych.
Gratulujemy!!!

Zdjęcia – Elżbieta Rajman