Sukces RZŚ Jaśkowiczan!

Sukces RZŚ Jaśkowiczan!
RZŚ „Jaśkowicznie, działający przy MOK, zdobył I miejsce w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych podczas 25. edycji Regionalnego Przeglądu Pieśni im. Prof. Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie”, 8 czerwca 2018 r. Przesłuchania finałowe odbyły się przy ul. Zamkowej w Koszęcinie, czyli siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.
Organizatorami przeglądu byli: Związek Górnośląski w Katowicach, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie, Telewizja TVS oraz samorządy miast i gmin (organizatorzy eliminacji rejonowych). Do siedziby Zespołu Śląsk przyjechali artyści wyłonieni w etapach regionalnych, które odbywały się w kwietniu i maju w całym regionie. Przed jury stanęły zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, chóry, soliści oraz zespoły pieśni i tańca w różnych kategoriach wiekowych, aż 600 różnych wykonawców.Coroczny przegląd ma na celu pielęgnowanie i rozwijanie tradycji śpiewaczych regionu śląskiego i prezentowanie śląskich pieśni ludowych.
Nasz zespół zaprezentował wiązankę pieśni gospodarczych z akompaniamentem Pani RozeMarii Kaczmarczyk. Wystąpił w ludowych, codziennych strojach, na co jury zwróciło uwagę. Poziom artystyczny był bardzo wysoki, jury zwracało uwagę na dobór repertuaru, zachowanie cech gwarowych, walory wokalne, walory taneczne, akompaniament, jak również strój ludowy i ewentualne rekwizyty.
Zespół otrzymał dyplom i nagrodę w postaci udziału i pobytu w trzydniowych warsztatach w siedzibie Zespołu Śląsk.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w poprzedniej edycji tego festiwalu wyróżnienie zdobył nasz drugi zespół regionalny „Szarotki”.

Foto: Elżbieta Rajman.

Może Ci się również spodoba