Sukcesy RZŚ Jaśkowiczan

Sukcesy RZŚ Jaśkowiczan.

3 września RZŚ Jaśkowiczanie wystąpił i zdobył wyróżnienie II stopnia w konkursowym przeglądzie zespołów muzycznych – Festiwalu Muzycznym Artystów Nieprofesjonalnych „W Jurajskiej Zagrodzie” 2017 w Zawierciu. Organizatorzy festiwalu: Stowarzyszenie Milian Orkiestra oraz Miejski Ośrodek Kultury „Centrum” w Zawierciu.
Impreza muzyczna miała na celu propagowanie regionalnej kultury oraz promocję tradycji podwórkowego i ulicznego śpiewu oraz muzykowania.
W przeglądzie wzięło udział 260 wykonawców -16 nieprofesjonalnych zespołów muzycznych z całego śląska, małopolski m.in. z Częstochowy, Zagłębia, Żywca.
Zespoły prezentowały repertuar o charakterze biesiadnym, ulicznym i podwórkowym. Nasz zespół wystąpił w kategorii konkursowej – kapele i zespoły śpiewacze z repertuarem „Pieśni zalotnych, biesiadnych”.
Gratulujemy!!!!

Życzymy dalszych sukcesów.