Sukcesy RZŚ „Szarotek” Finał XXIV Regionalnego Przeglądu Pieśni im. prof. Adolfa Dygacza

9 czerwca 2017 roku w Koszęcinie odbył się Przegląd Finałowy XXIV Regionalnego Przeglądu Pieśni im. profesora Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie 2017”. Organizatorami przeglądu byli:
-Związek Górnośląski
– Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny
– Telewizja TVS
W Przeglądzie wzięło udział 51 podmiotów wykonawczych, w tym nasz Regionalny Zespół Śpiewaczy „Szarotki” – działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Orzeszu.
Do siedziby Zespołu „Śląsk” przyjechali artyści wyłonieni w etapach regionalnych, które odbywały się w kwietniu i maju w całym regionie. Przed jury stanęły zespoły wokalne, wokalno – instrumentalne, chóry, soliści oraz zespoły pieśni i tańca, w rożnych kategoriach wiekowych.”
” Przegląd pieśni miał na celu pielęgnowanie i rozwijanie tradycji śpiewaczych regionu śląskiego i prezentowanie śląskich pieśni ludowych.
Jest festiwalem różnorodności pod względem doboru repertuaru oraz jego interpretacji i opracowań muzycznych.
To znakomita okazja i właściwe miejsce, do spotkania wielkiej, artystycznej rodziny – miłośników śląskiej pieśni. Jak co roku poziom artystyczny Przeglądu był bardzo wysoki, a jury stanęło przed bardzo trudnym zadaniem, aby wyłonić najlepszych. Oceniano wykonawców biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, zachowanie cech gwarowych, walory wokalne, walory taneczne, akompaniament, ogólny wyraz artystyczny. Jako elementy dodatkowe oceniano: strój ludowy i ewentualne rekwizyty.
Zespół Szarotki zdobył wyróżnienie w kategorii: zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne , otrzymał nagrodę Dyrektora Pieśni i Tańca Zespołu „Śląsk” oraz weźmie udział w 3 dniowych warsztatach w siedzibie Zespołu „Śląsk”.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Może Ci się również spodoba