„Ubu Król” – premiera IGT Pomost

W niedzielny wieczór, 28 maja, sala Miejskiego Ośrodka Kultury wypełniona była po brzegi! Tłumy przybyły na premierę najnowszej sztuki Integracyjnej Grupy Teatralnej „Pomost” pt. „Ubu Król”. Wiele tygodni prób dało wspaniałe efekty – młodzi aktorzy zaprezentowali bardzo dobry, zaskakujący, satyryczny spektakl.

Napisany w 1888 roku dramat Jarry’ego został uznany za początek Teatru Absurdu w historii teatru. Zespół Pomostu próbował odkryć w tekście napisanym przez ich rówieśnika współczesny obraz naszego świata i jak młodzi widzą to, co się obecnie dzieje. Aktorzy i reżyser – Iwona Woźniak – zostali nagrodzeni zasłużoną burzą oklasków.
Miejski Ośrodek Kultury bardzo dziękuje i gratuluje Pomościakom udanej premiery. Dziękujemy też wszystkim uczestniczącym we wczorajszym spektaklu. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców aktorów, za wkład i pomoc oraz przygotowanie poczęstunku po spektaklu.