Sukcesy – Zespołu dziecięcego METRUM

Zespół wokalny METRUM, zdobył wyróżnienie specjalne I stopnia na XXVII Rejonowym Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Tychach w MDK 1 im. Artystów Rodu Kossaków.
Wystąpił w kategorii zespoły muzyczne dn. 24 kwietnia 2017 r. Organizatorzy: Urzędy Miast i Gmin w Tychach oraz
w Orzeszu Wydział Edukacji w Orzeszu, Miejskie Centra Oświaty i Kultury w Tychach.
Na festiwalu wystąpiły zespoły taneczne, teatralne i wokalne z Tychów oraz powiatów mikołowskiego i bieruńsko-lędzińskiego.
Występ zespołu METRUM spodobał się jury, zwrócili uwagę zarówno na repertuar jak i oryginalne prawie 100-letnie regionalne stroje.
6 maja 2017 (sb) – odbyło się uroczyste podsumowanie w Teatrze Małym w Tychach, koncert najlepszych zespołów, oraz wręczenie dyplomów.
Zespół wokalny METRUM – działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Orzeszu – kierownikiem artystycznym jest jest Maria Gawlik.

Gratulujemy młodym artystom!