Wystawa obrazów w Jaśkowicach

W sali MOK – w Orzeszu – Jaśkowicach można zobaczyć wystawę obrazów z kolekcji Stanisława Gerarda Trefonia i Stowarzyszenia Barwy Śląska.
Wystawa obejmuje cykl 10 obrazów -przedstawiających latarnie morskie, namalowane przez malarzy intuicyjnych.
Stanisław Gerard Trefoń to kolekcjoner twórczości amatorskiej, który we własnym domu zorganizował galerię „Barwy Śląska”, w swej kolekcji posiada zbiór około 3 tysięcy dzieł. Kolekcja składa się z dzieł zaliczanych do sztuki intuicyjnej, amatorskiej lub naiwnej. Ze względu na jej autorski charakter oraz różnorodność zgromadzonych dzieł jest ona niepowtarzalna.
Stowarzyszenie „Barwy Śląska” zajmuje się promowaniem sztuki intuicyjnej i jej twórców.
Dziękujemy Panu Stanisławowi Gerardowi Trefoniowi za udostępnienie nam obrazów z jego kolekcji oraz Panu Józefowi Hetmanowi – prezesowi Stowarzyszenia Barwy Śląska – autora kilku prezentowanych prac.
Zapraszamy na wystawę.