Misja pracowni

Pracownia artystyczna

jest wyjątkowym miejscem, w którym rozwijamy pasje plastyczne dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzięki dotacji pozyskanej w 2013r. ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zakupiliśmy wyposażenie, które wykorzystujemy w ramach warsztatów ceramiki, fusingu, witrażu i grafiki.
Od kwietnia 2016 roku działa pracownia mozaiki.
Celem, który przyświeca naszej pracy jest twórczy rozwój mieszkańców miasta Orzesze i umożliwienie im bezpłatnego dostępu do sztuk plastycznych. Pracownia gromadzi lokalnych artystów i pasjonatów rękodzieła, ale także inspiruje rozwój nowych pasji i wspiera utalentowanych. Wytwarzamy m.in. biżuterię, naczynia ozdobne i użytkowe, dekoracje okienne, lampy, świeczniki i linoryt. Prowadzimy także sezonowe warsztaty innych interesujących technik m.in. quilling, scrapbooking, decoupage, sutasz, papierowa wiklina, haft matematyczny, wtążeczkowy, krzyżykowy, makramy, origami modułowe, szycie maskotek.
Uczestnikami naszych zajęć są osoby w każdym wieku, a ich popularność utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie.
Warsztaty prowadzą dyplomowane plastyczki, pani Jolanta Miguła, pani Karolina Badura oraz pani Stefania Jakubiec.
Efekty działań pracowni będzie można oglądać podczas wystaw, kiermaszów oraz dni otwartych.